"Głosy z zaświatów" - Remigiusz Mróz



 







Tytuł: "Głosy z zaświatów"
Autor: Remigiusz Mróz
Seria: Mroczna Strona
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 29 stycznia 2020r. 

Seweryn Zaorski stara się na nowo ułożyć sobie życie, kiedy do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać ciała małych dzieci z okolicy. Nikt nie potrafi rozwiązać zagadki śmierci młodych ofiar, nic bowiem nie wskazuje na to, by zostały zamordowane. Seweryn jest jednak przekonany, że może stać się głosem tych, którzy mówią już jedynie z zaświatów.

Kto i dlaczego zabija niewinne dzieci? I jaki związek ma to z tajemniczymi wiadomościami, które Zaorski zaczyna otrzymywać?

Tymczasem Kaja Burzyńska musi zmierzyć się nie tylko z komplikującym się życiem rodzinnym, ale także z upiornym wołaniem tych, których ma na sumieniu.

I tych, którzy domagają się sprawiedliwości…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy




To, że jestem totalną Mrozoholiczką już wiecie. Pierwszą część trylogii (na razie trylogii😉) z Sewerynem Zaorskim w roli głównej przeczytałam już jakiś czas temu (recenzję możecie przeczytać tutaj 👉Listy zza grobu👈) i wiedziałam, że Seweryn jest tak dobrze zbudowaną postacią, że kolejne części jego historii są jedynie kwestią czasu. Nie pomyliłam się. Remigiusz Mróz jest niekwestionowanym mistrzem polskiego kryminału i ogromnym fanem serii literackich. W jego bardzo pokaźnym dorobku znajdziemy jedynie nieliczne książki, które nie doczekały się jeszcze kontynuacji. 

Zaorski pół roku po wydarzeniach z części poprzedniej stara się uporządkować swoje życie na nowo. W Żeromicach zostaje znaleziona martwa dziewczynka w wieku około 7/8 lat. W pierwszym zetknięciu ze zwłokami nie widać żadnych oznak mówiących o działaniu osób trzecich a dziewczynka wygląda jakby zmarła z przyczyn naturalnych. Zaorski dostaje tajemnicze pliki mp3. Nagrania zawierają wyliczankę oraz kilka słów w języku niemieckim wypowiedziane przez dziecko. Burzyńska i Zaorski rozpoczynają śledztwo. Na stół prosektorium w Żeromicach trafiają kolejne ciała małych dziewczynek. Każde znalezione ciało zostaje poprzedzone nagraniem mp3. Sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować...


Życie Kai Burzyńskiej powoli rozpada się jak domek z kart. Oziębłe relacje z mężem i wrzeszczące w jej głowie wyrzuty sumienia po wydarzeniach sprzed pół roku sprawiają, że komisarz staje na skraju załamania. Policję w Żeromicach na równe nogi stawia niejaki Fenol.
Komuś pod tym pseudonimem bardzo zależy na tym aby Burza została pociągnięta do odpowiedzialności za swoje czyny.
Pozornie obie te sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. Sprawy dość szybko łączą się i strona po stronie nabierają coraz to szybszego tempa. 

Emocjonalny rollercoaster, mieszanina teraźniejszości z przeszłością, zaskakujące zwroty akcji, wydarzenia historyczne zza czasów II Wojny Światowej, dzieci Zamojszczyzny, wybuch kolektora w Czarnobylu, ale też pojawienie się żony Seweryna czy śmierć jego córki to tylko niektóre z wydarzeń wplecionych przez autora w fabułę, które powodują ciarki na plecach. 



Jeśli macie ochotę, poniżej zamieszczam Wam fragment audiobooka czytanego przez Andrzeja Chyrę. Bardzo przyjemnie się tego słucha. 




PODSUMOWANIE


Pierwsza część historii z Żeromic nie koniecznie przypadła mi do gustu. Jednak bardzo polubiłam samego Seweryna i kiedy w księgarniach w całej Polsce pojawiła się część druga postanowiłam dać jej szansę. Nie zawiodłam się. Książkę czytałam i słuchałam z zapartym tchem od samego początku aż do końca. 
Mróz jak na niego przystało zapewnia nam dobrą dawkę nie tylko dobrej literatury ale również... muzyki. Na swoim koncie na YouTube zamieścił playlistę złożoną z hitów, które pojawiły się w książce.
Soundtrack do tej części książki złożony przez Remigiusza znajdziecie👉 tutaj  👈
 Bawcie się dobrze! 




Ciekawostka💥

Pod koniec  2019 roku stacja CANAL+ zakupiła prawa do ekranizacji "Listów zza grobu". Stacja ta ma już doświadczenie w ekranizacjach polskich powieściopisarzy. W 2018 r. CANAL+ zekranizował powieść Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł" a w 2019 r. "Żmijowisko" Wojciecha Chmielarza. 



MOJA OCENA
9/10



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Historia złodzieja dzieł sztuki czyli "Łowcy głów" od mistrza Jo Nesbo

Ursynowska seria podpaleń w "Podpalaczu" Wojciecha Chmielarza

"Houston mamy problem" - Katarzyna Grochola